Brand Awards International -brendlarning biznes yutuqlarini, ularning strategik rivojlanishini va iste'molchilar uchun ahamiyatini baholaydigan professional mukofot.
Ariza bergan Rossiya kompaniyalari mustaqil ekspertizadan o'tish, xalqaro miqyosda brend xabardorligini oshirish va yangi biznes aloqalarini o'rnatish imkoniyatiga ega bo'ladilar.
Har bir mukofot ishtirokchisi quyidagilarni oladi:
- biznes yutuqlarini tahlil qilish va tovar qiymatini hisoblash,
- master-klasslarga taklif,
- bo'lib o'tadigan taqdirlash marosimida ishtirok etish 2025 yil 3-may kuni Hyatt Regency Tashkent-da.
"Bai mukofoti brendlarga o'z qadriyatlarini auditoriyaga etkazishga yordam beradi va iste'molchilarga ongli tanlov qilishga yordam beradi. Biz brendlarning yutuqlarini baholash uchun qulay format yaratdik, shunda xaridorlar mahsulotning ishonchliligi va qiymati to'g'risida ob'ektiv ma'lumot olishlari mumkin", - dedi tashkilotchilar.

Marketing Association of Uzbekistan announces the start of accepting applications for the award Brand Awards International 2025. For the first time, companies from Russia and other countries will be able to take part in the competition.
Brand Awards International - a professional award that evaluates the business success of brands, their strategic development and significance for consumers.
Russian companies that apply will have the opportunity to pass an independent expert assessment, increase brand awareness at the international level, and establish new business relationships.
Each participant of the award will receive:
- analyze business achievements and calculate brand value,
- invitation to master classes,
- participation in the award ceremony to be held May 3, 2025 at Hyatt Regency Tashkent.
"The BAI Award helps brands communicate their values to audiences, and helps consumers make informed choices. We have created a convenient format for evaluating brand achievements, so that customers can get objective information about the reliability and value of products", - the organizers noted.