27 fevral kuni biznes majmuasida Trilliant taqdimot bo'lib o'tdi «PDP VISION 2030», O'zbekistonning IT-sektorini rivojlantirish istiqbollariga bag'ishlangan. Tadbir tashkilotchisi kompaniya bo'ldi «PDPEcoSystem» .
Taqdimot doirasida raqamli transformatsiya, it-mutaxassislarni tayyorlash va O'zbekistonning global texnologik ekotizimga integratsiyalashuvining asosiy masalalari muhokama qilindi. Tadbirda vakillar ishtirok etdi Raqamli texnologiyalar vazirligi, yirik biznes egalari, it mutaxassislari va ommaviy axborot vositalari vakillari.
Asoschisi «PDPEcoSystem» va tadbirkor Odilbek Mirzayev mamlakatning IT-ekotizimini mustahkamlash muhimligini ta'kidlab, raqamli sanoatni rivojlantirish bo'yicha strategik tasavvurni taqdim etdi. U sanoatning jadal o'sishini qayd etdi va ushbu sohadagi ish yo'nalishlarini belgilab berdi «PDP VISION 2030». It — ta'limni rivojlantirish, xalqaro hamkorlikni kengaytirish va innovatsion dasturlarni ishga tushirish asosiy tashabbuslar qatoriga kiradi.
Dastur «PDP VISION 2030» O'zbekistonda raqobatbardosh raqamli muhit yaratish va xalqaro bozorda talab yuqori bo'lgan malakali mutaxassislarni tayyorlashga qaratilgan.

27 февраля в бизнес-комплексе Trilliant состоялась презентация «PDP VISION 2030», посвященная перспективам развития IT-сектора Узбекистана. Организатором мероприятия выступила компания «PDPEcoSystem» .
В рамках презентации обсуждались ключевые вопросы цифровой трансформации, подготовки IT-специалистов и интеграции Узбекистана в глобальную технологическую экосистему. В мероприятии приняли участие представители Министерства цифровых технологий, владельцы крупного бизнеса, IT-эксперты и представители СМИ.
Основатель «PDPEcoSystem» и предприниматель Одилбек Мирзаев представил стратегическое видение развития цифровой индустрии, подчеркнув значимость укрепления IT-экосистемы страны. Он отметил динамичный рост отрасли и обозначил направления работы в рамках «PDP VISION 2030». Среди ключевых инициатив — развитие IT-образования, расширение международного сотрудничества и запуск инновационных программ.
Программа «PDP VISION 2030» направлена на создание конкурентоспособной цифровой среды в Узбекистане и подготовку квалифицированных специалистов, востребованных на международном рынке.