Bugun strategik yig'ilish bo'lib o'tdi Amcham Uzbekistan direktorlar kengashi vakillar bilan AQSh elchixonalari. Uchrashuvni qabul qildi Oybek Nosirovich Xalilov, bosh direktor Mosaic Insurance Group va prezident O'zbekistondagi Amerika savdo palatasi.
Muhokamalar davomida e'tibor quyidagilarga qaratildi biznes-iqlimni yaxshilash, investitsiya imkoniyatlarini kengaytirish va AQSh va O'zbekiston o'rtasidagi iqtisodiy munosabatlarni mustahkamlash. Bunday uchrashuvlar mamlakatda mahalliy va xalqaro biznesni rivojlantirishga yordam beradigan siyosatni shakllantirishda muhim rol o'ynaydi.
AQSh elchixonasi hamkorlarimiz va AmCham Kengashi a'zolariga qimmatli g'oyalari va iqtisodiyotni rivojlantirishga sodiqliklari uchun minnatdorchilik bildiramiz!

A strategic meeting was held today Board of Directors of AmCham Uzbekistan with representatives US Embassies. I accepted the meeting Oybek Nosirovich Khalilov, General Director Mosaic Insurance Group and the president American Chamber of Commerce in Uzbekistan.
The discussions focused on: improving the business climate, expanding investment opportunities, and strengthening economic relations between the United States and Uzbekistan. Such meetings play an important role in shaping policies that promote the development of both local and international businesses in the country.
We would like to thank our partners from the US Embassy and members of the AmCham Council for their valuable ideas and commitment to economic development!