Xitoy kompaniyasi Red Dragonfly amalga oshirishga tayyorligini bildirdi yangi investitsiya loyihalari O'zbekistonda. Ish uchrashuvi doirasida muzokaralarning birinchi bosqichi, yo'naltirilgan shartnomalarni konkretlashtirish, ilgari erishilgan uyushma raisi A. Sultonov va brend rahbariyati tomonidan.
Muzokaralarning asosiy jihatlari
Muhokamalar davomida alohida e'tibor qaratildi:
- Butlovchi qismlarni import qilish Xitoydan poyabzal ishlab chiqarish uchun;
- Bojxona to ' lovlari va soliqqa tortish shartlari, shu jumladan QQS;
- Mahalliy ishlab chiqarish istiqbollari O'zbekistonda tovar mahsulotlari;
- Eksport imkoniyatlari qizil Dragonfly poyafzallari Rossiya bozoriga.
Investitsion hamkorlik haqida ma'lumot
2024 yilda O'zbekiston-Xitoy biznes-forumi Chengdu shahrida qamoqqa olingan dastlabki shartnoma kompaniya bilan Zhejiang Red Dragonfly Shoes. Erishilgan kelishuvlarga muvofiq, 10 million dollar sarmoya kiritish O'zbekiston hududida yangi ishlab chiqarish loyihasiga.
Kutilgan natijalar
Ushbu loyihani amalga oshirish quyidagilarni yaratadi yangi ish o'rinlari, poyabzal sanoatining rivojlanishini rag'batlantiradi va kirish huquqini ochadi raqobatbardosh mahsulotlar xalqaro bozorlarga.
Yaqin kelajakda kompaniya vakillari tashrif buyurishadi sanoat zonalari va ishlab chiqarish korxonalari ichida Samarqand, Jizzax va boshqa mintaqalar. Tashrif maqsadi — ishlab chiqarishni joylashtirish uchun maqbul saytlarni topish va mahalliy hamkorlar bilan hamkorlik tafsilotlarini muhokama qilish.

Chinese Company Red Dragonfly expressed readiness for implementation new investment projects in Uzbekistan. Within the framework of the working meeting, the following events were held first round of negotiationsaimed at specification of agreementspreviously reached between Chairman of the Association A. Sultanov and brand management.
Key aspects of negotiations
During the discussions, special attention was paid to:
- Import of components for the production of shoes from China;
- Customs payments and conditions of taxation, including VAT RATE;
- Prospects for local production brand products in Uzbekistan;
- Export options Red Dragonfly shoes for the Russian market.
Background of investment cooperation
In 2024, on Uzbek-Chinese business forum A prisoner was imprisoned in Chengdu preliminary agreement with the company Zhejiang Red Dragonfly Shoes. According to the agreements reached, it is planned to investing $ 10 million to a new production project in Uzbekistan.
Expected results
The implementation of this project will create new jobs, encourages the development of the footwear industry and opens access for competitive products to international markets.
In the near future, the company's representatives will visit industrial zones and production facilities in Samarkand, Jizzakh and other regions. Purpose of the session — search for optimal production sites and discuss the details of cooperation with local partners.