Qo'shma korxona «CITY PAY GATE» litsenziyalar berildi kripto depozitariysi va kripto do'koni faoliyatini amalga oshirish. Ruxsatnoma Kripto aktivlari aylanmasi sohasida xizmat ko'rsatuvchi provayderlar faoliyatini litsenziyalash tartibi to'g'risidagi Nizom (reg. 2022-yil 15-avgustdagi 3380-son).
Ushbu litsenziyalarni berish muvofiqlikni tasdiqlaydi «CITY PAY GATE» kripto aktivlari sohasidagi belgilangan talablar va standartlarga muvofiq, shuningdek kompaniyaning ushbu sektorda ishlashi shaffofligi va xavfsizligini ta'minlaydi.
Belgilangan tartibda yuritiladigan litsenziyalarni elektron reyestrga kiritish qonuniylik va rasmiy maqom kompaniya faoliyati. Litsenziyalar haqidagi barcha ma'lumotlar mavjud Agentlikning rasmiy veb-sayti, bu ularning haqiqiyligini tekshirish va barcha manfaatdor tomonlar uchun ochiqlikni ta'minlaydi.
Litsenziyalar olish bilan «CITY PAY GATE» mumkin xizmat turlarini kengaytirish, mijozlarga taqdim etish kripto aktivlarini saqlash va sotish uchun ishonchli echimlar. Bu rivojlanishdagi muhim qadamdir cryptocurrency bozori va uning faoliyatini qonun hujjatlariga muvofiq tartibga solish.
Kripto aktivlari sohasida xizmat ko'rsatuvchi provayderlarni litsenziyalash quyidagilarga qaratilgan shaffoflikni ta'minlash, xavflarni kamaytirish va xavfsiz muhitni yaratish foydalanuvchilar uchun, shuningdek, hissa qo'shadi yangi investorlarni jalb qilish va rivojlanish raqamli iqtisodiyot mamlakatda.

Совместному предприятию «CITY PAY GATE» выданы лицензии на осуществление деятельности крипто-депозитария и крипто-магазина. Разрешение получено в соответствии с Положением о порядке лицензирования деятельности провайдеров услуг в сфере оборота крипто-активов (рег. № 3380 от 15 августа 2022 года).
Выдача данных лицензий подтверждает соответствие «CITY PAY GATE» установленным требованиям и нормативам в сфере крипто-активов, а также обеспечивает прозрачность и безопасность работы компании в данном секторе.
Включение в электронный реестр лицензий, который ведётся в установленном порядке, гарантирует законность и официальный статус деятельности компании. Вся информация о лицензиях доступна на официальном сайте Агентства, что обеспечивает возможность проверки их подлинности и открытость для всех заинтересованных сторон.
С получением лицензий «CITY PAY GATE» сможет расширить спектр своих услуг, предоставляя клиентам надёжные решения для хранения и торговли крипто-активами. Это важный шаг в развитии криптовалютного рынка и регулировании его деятельности в соответствии с законодательством.
Лицензирование провайдеров услуг в сфере крипто-активов направлено на обеспечение прозрачности, снижение рисков и создание безопасной среды для пользователей, а также способствует привлечению новых инвесторов и развитию цифровой экономики в стране.