Kompaniya Nike va Amerika brendi Skims, kim Kardashian tomonidan asos solingan, yangi sport kiyimlari brendini e'lon qildi NikeSkims. Birinchi to'plam 2025-yil bahorida sotuvga chiqariladi va faqat AQShda sotuvga chiqariladi, xalqaro bozor esa 2026-yilda sotuvga chiqariladi.
Brendlar hamkorligining asosiy maqsadi "global fitnes va sport kiyimlari sanoatini o'zgartirish"istagi edi. Debut kolleksiyasini ishlab chiqish deyarli bir yil davom etdi. Ishlab chiqarishda innovatsion materiallar qo'llaniladi Nike, shu jumladan texnologiya Dri-Fit, shuningdek, maxsus yaratilgan dizayn echimlari Skims.
"Biz ayollarni sport bilan shug'ullanishga ilhomlantiradigan, ularga qulaylik va ishonchni ta'minlaydigan brendni taqdim etishdan mamnunmiz", dedi iste'molchilar bilan ishlash bo'yicha prezident Nike Xeydi O'Nil. "Ushbu hamkorlik ikkala brendning kuchli tomonlarini birlashtiradi va sanoatni rivojlantirish uchun yangi imkoniyatlar ochadi."

Компания Nike и американский бренд Skims, основанный Ким Кардашьян, объявили о создании новой марки спортивной одежды NikeSkims. Первая коллекция поступит в продажу весной 2025 года и будет доступна только в США, а на международном рынке она появится в 2026 году.
Основной целью сотрудничества брендов стало стремление «изменить глобальную индустрию фитнеса и спортивной одежды». Разработка дебютной коллекции заняла почти год. В производстве используются инновационные материалы Nike, включая технологию Dri-Fit, а также дизайнерские решения, созданные специально для Skims.
«Мы рады представить бренд, который вдохновит женщин заниматься спортом, обеспечивая им комфорт и уверенность, — заявил президент по работе с потребителями Nike Хейди О’Нил. — Это партнерство объединяет сильные стороны обоих брендов и открывает новые возможности для развития индустрии».