Huawei, Honor va Oppo kabi yetakchi smartfon ishlab chiqaruvchilari allaqachon mashhur deepseek chatbotini ishlab chiquvchilar bilan hamkorlik qilishlarini e'lon qilishgan. Bugun Nubia ham ularga qo'shilib, innovatsion sun'iy intellektni o'z qurilmalariga integratsiya qilish rejalarini tasdiqladi.
Nubia prezidenti ni Feyning (Ni Fei) so'zlariga ko'ra, DeepSeek nafaqat foydalanuvchi interfeysiga qo'shiladi, balki tizimning ajralmas qismiga aylanadi. Kompaniya sun'iy intellektni "chuqur joriy etishni" rejalashtirmoqda, shu bilan birga maksimal ishlash uchun barcha 671 milliard chatbot parametrlarini saqlab qoladi. Bundan tashqari, Nubia Z70 Ultra modeli DeepSeek-ni to'g'ridan-to'g'ri qurilmada, ehtimol internetga ulanmasdan ishga tushirishi mumkin.
Deepseek ishlab chiquvchilarining ta'kidlashicha, ularning sun'iy intellektini o'rganish arzonroq va ulardan foydalanish samaraliroq, shu bilan birga OpenAI GPT-4o dan yuqori natijalarni ko'rsatmoqda. Chatbotning asosiy afzalliklaridan biri bu ochiq manba bo'lib, uni ko'plab foydalanuvchilar va ishlab chiquvchilar uchun jozibador qiladi.
Huawei, Great Wall va Tencent kabi gigantlar tomonidan amalga oshirilgan Deepseek Xitoyda tobora ommalashib borayotganiga qaramay, ba'zi Koreya korporatsiyalari chatbotga kirishni cheklashga qaror qilishdi. Bu maxfiy ma'lumotlarning sizib chiqishi mumkinligi haqidagi xavotirlar bilan bog'liq.

Ведущие производители смартфонов, включая Huawei, Honor и Oppo, уже объявили о сотрудничестве с разработчиками популярного чат-бота DeepSeek. Сегодня к ним присоединилась и компания Nubia, подтвердив планы интеграции инновационного ИИ в свои устройства.
По словам президента Nubia Ни Фэя (Ni Fei), DeepSeek будет не просто добавлен в пользовательский интерфейс, а станет неотъемлемой частью системы. Компания планирует «глубоко внедрить» ИИ, сохранив все 671 миллиард параметров чат-бота для обеспечения максимальной производительности. Более того, модель Nubia Z70 Ultra сможет запускать DeepSeek непосредственно на устройстве, предположительно без подключения к интернету.
Разработчики DeepSeek отмечают, что их ИИ дешевле в обучении и эффективнее в эксплуатации, при этом он демонстрирует результаты, превосходящие GPT-4o от OpenAI. Одним из ключевых преимуществ чат-бота является открытый исходный код, что делает его привлекательным для широкого круга пользователей и разработчиков.
Несмотря на растущую популярность DeepSeek в Китае, где его уже внедрили такие гиганты, как Huawei, Great Wall и Tencent, некоторые корейские корпорации приняли решение ограничить доступ к чат-боту. Это связано с опасениями по поводу возможных утечек конфиденциальных данных.
DeepSeek продолжает уверенно завоёвывать рынок, подтверждая статус одной из самых быстроразвивающихся ИИ-технологий в мире.