Huawei, Honor va Oppo kabi yetakchi smartfon ishlab chiqaruvchilari allaqachon mashhur deepseek chatbotini ishlab chiquvchilar bilan hamkorlik qilishlarini e'lon qilishgan. Bugun Nubia ham ularga qo'shilib, innovatsion sun'iy intellektni o'z qurilmalariga integratsiya qilish rejalarini tasdiqladi.
Nubia prezidenti ni Feyning (Ni Fei) so'zlariga ko'ra, DeepSeek nafaqat foydalanuvchi interfeysiga qo'shiladi, balki tizimning ajralmas qismiga aylanadi. Kompaniya sun'iy intellektni "chuqur joriy etishni" rejalashtirmoqda, shu bilan birga maksimal ishlash uchun barcha 671 milliard chatbot parametrlarini saqlab qoladi. Bundan tashqari, Nubia Z70 Ultra modeli DeepSeek-ni to'g'ridan-to'g'ri qurilmada, ehtimol internetga ulanmasdan ishga tushirishi mumkin.
Deepseek ishlab chiquvchilarining ta'kidlashicha, ularning sun'iy intellektini o'rganish arzonroq va ulardan foydalanish samaraliroq, shu bilan birga OpenAI GPT-4o dan yuqori natijalarni ko'rsatmoqda. Chatbotning asosiy afzalliklaridan biri bu ochiq manba bo'lib, uni ko'plab foydalanuvchilar va ishlab chiquvchilar uchun jozibador qiladi.
Huawei, Great Wall va Tencent kabi gigantlar tomonidan amalga oshirilgan Deepseek Xitoyda tobora ommalashib borayotganiga qaramay, ba'zi Koreya korporatsiyalari chatbotga kirishni cheklashga qaror qilishdi. Bu maxfiy ma'lumotlarning sizib chiqishi mumkinligi haqidagi xavotirlar bilan bog'liq.

Leading smartphone manufacturers, including Huawei, Honor and Oppo, have already announced a collaboration with the developers of the popular DeepSeek chatbot. Nubia also joined them today, confirming plans to integrate innovative AI into their devices.
According to Nubia President Ni Fei, DeepSeek will not just be added to the user interface, but will become an integral part of the system. The company plans to "deeply implement" AI, preserving all 671 billion chatbot parameters to ensure maximum performance. Moreover, the Nubia Z70 Ultra model will be able to run DeepSeek directly on the device, presumably without an internet connection.
DeepSeek developers note that their AI is cheaper to train and more efficient to operate, while it demonstrates results that are superior to OpenAI's GPT-4o. One of the key advantages of the chatbot is its open source code, which makes it attractive for a wide range of users and developers.
Despite the growing popularity of DeepSeek in China, where it has already been implemented by such giants as Huawei, Great Wall and Tencent, some Korean corporations have decided to restrict access to the chatbot. This is due to concerns about possible leaks of confidential data.
DeepSeek continues to confidently conquer the market, confirming its status as one of the fastest growing AI technologies in the world.